מציאת בן זוג

מציאת בן זוג

 

חיפוש בן זוג ומציאת בן זוג (כמובן לשני המינים), הפך להיות אתגר לא פשוט ומורכב בימנו. על רקע ריבוי אתרי ההיכרויות והזמינות הרבה שהם יוצרים ליצור קשרים, ניתן היה לצפות שהתהליך יהיה פשוט וקל. אולם דווקא הזמינות הרבה מבלבלת ומביאה עמה קשיים לבניית זוגיות אמיתית, אינטימית חמה ויציבה.
אני פוגש צעירים מצליחים, נאים, בעלי קריירות, אולם הם לא מצליחים להישאר בקשר זוגי לאורך זמן.

הסיבות רבות ומגוונות, אולם השורה התחתונה נשארת דומה. התחושה שמשהו אולי לא נכון בתהליך החיפוש, או בניסוחים יותר בוטים שאני שומע בקליניקה – " אולי משהו אצלי לא בסדר כי אף פעם הקשר לא נראה לי מספיק טוב" "משהו כנראה דפוק אצלי אם נעלמים לי". לצד אי הנוחות בתחושות אלה, יש בהם יתרון גדול. הם מניעים את הרווק או הרווקה לעצור לרגע את מצעד הדייטים שלא מקדמים אותם, לעשות פסק זמן ולבדוק כיצד הם יכולים לבנות קשר זוגי מספק, יציב וטוב.
בטיפול פסיכולוגי אישי- פרטני, בהחלט ניתן לאתר את הסיבות שגורמות לקושי במציאת בן זוג ולהתחיל בשינוי לקראת חיפוש בן זוג ממקום נכון יותר ובשל יותר ולמציאת זוגיות מספקת.

בניית זוגיות
זוגיות משמעותית נשענת על כמה אבני יסוד חשובים:

א. אותנטיות עם עצמי
האוטנטיות של כל אדם עם עצמו, הנה מרכיב חיוני בבניית זוגיות. האותנטיות
הנה הכרה בעצמי ובחלקי האישיות שלי. האותנטיות מאפשרת להוריד את המסכות
שאנו עוטים על עצמנו בתפקידים השונים… בעבודה, ואפילו במשפחה ובין
חברים. הכרות אמיתית של האדם עם עצמו וקבלת עצמו מאפשרת לו להציג באופן
אמיתי את עצמו לבן הזוג. ההכרות כזו בין בני הזוג הנה אמיתית ונקייה וכך
מאפשרת בנייה של קשר משמעותי ועמוק. כאשר אדם אותנטי עם עצמו, הוא יכול להסיר את המסכה ולהביא את עצמו לקשר כפי שהוא.

ב. קבלת בן הזוג
כאשר בני הזוג עוטים על עצמם מסכות, אין הם מאפשרים לעצמם ולבן הזוג להכיר אותם באמת. כמובן שהכרות אמיתית כזו, אורכת זמן. כדי שכל אחד מבני הזוג יוכל להרשות לעצמו להוריד את המסכות ולדעת שלא יפגעו בו ויקבלו אותו כפי שהוא, צריך להבנות אמון. אמון מטבעו נבנה באופן הדרגתי ואיטי. לכן נדרשת תקופת הכרות כדי שתיווצר תחושה כזו של הכרות אמיתית.

ג. אינטימיות
אינטימיות אמיתית יוצרת תחושה של קרבה וחום. כשבני הזוג מכירים זה את זה ואף מעיזים לשתף בקשיים, בהתרגשויות ואפילו בנקודות כואבות בחייהם הם פותחים פתח בלבם להכניס את בן הזוג. בן זוג שמקשיב, מקבל ומגיב באמפטיה, משדר שהוא מקבל את בן הזוג וממש נמצא איתו
בתחושותיו ובחווייתו. רגעים אלה הם רגעים מכוננים בבניית זוגיות. הם יוצרים תחושת קרבה, הכרות עמוקה, ומאוחר יותר הם נבנים לאמון ובטחון הדדי של בני הזוג ושל הקשר המשותף.

ד. ערכים ומטרות משותפים
ערכים משותפים חיוניים ליצירת בית משותף. חשוב להבין את הרצונות של כל אחד מבני הזוג והערכים שמנחים אותו. אין זה אומר שהשניים חייבים לחלוק במדויק את אותו סט ערכים ומאוויים. אולם אם אחד מבני הזוג חולם על בית חם עם ילדים מקיר לקיר ומגורים בקרבת החמות כדי שתעזור בגידול הילדים, בעוד שהשני חולם על זוגיות ללא ילדים עם נסיעות ממושכות לטיולים הרפתקניים אזי סביר להניח שלמרות שהייתה הדלקות ראשונית, לא נראה שהשניים יצליחו למצוא בסיס משותף לבנות לאורו בית משותף.
מטרות משותפות של בני הזוג יוצרים קרקע פורייה לבניית קשר זוגי איתן ומתמשך. המטרות מגבשות את בני הזוג ומאחדות אותם סביב אותם רצונות ששניהם רוצים להשיג.
בעיות שעלולות לצוץ בחיפוש זוגיות באינטרנט
• ריצה מהירה מידי לקשר למציאת זוגיות ללא התבוננות מספקת בצרכים ובהתאמה
• קפיצה מקשר לקשר שמא מפספסים משהו ואולי הבא בתור יותר טוב או מתאים לי
• דילוג על בדיקה משמעותית של ההתאמה ההדדית של הזוגיות
• הגעה מהירה למיטה ויצירת אינטימיות מלאכותית
• חיפוש אחר בן הזוג המושלם

שאלות שאני נתקל בהן
- למה אני לא מצליח למצוא בת זוג
- האם להיכנס למיטה בפגישות הראשונות
- האם יש סיכוי למצוא בן זוג באינטרנט
- האם כל הגברים באינטרנט רק מחפשים להשכיב בחורות
- אם אני לא מצליחה למצוא בן זוג, מה עלי לעשות
- איך בעצם בונים זוגיות

אתם יכולים לקרוא עוד בנושא תחת הלשונית מאמרים, או ליצור קשר עימי במייל לבירור ראשוני.