טיפול זוגי במרכז

טיפול זוגי במרכז

במרכז הטיפול הזוגי, נמצאת הזוגיות. להבדיל מטיפולים פסיכותרפיותיים אישיים, שבמוקד הטיפול נמצא הפרט או האינדבודאל והשאלות שעולים הינם, מה השאיפות האותנטיות שלו, מי הוא, מה הוא רוצה להשיג, היכן הוא תקוע וכדומה. במרכז הטיפול הזוגי, נמצאת הזוגיות. מה זאת אומרת הזוגיות נמצאת במרכז???? האם קיים דבר כזה שנקרא זוגיות, האם זוגיות אינה בסך הכל צירוף של יחדים ועל כן, אם נטפל בכל יחיד והוא יהיה פתור, לא תהיינה בעיות. אכן עד לפני כמה עשרות שנים, זו היתה התפיסה הקנונית – התפיסה המרכזית. 
אולם ככל שהתפתח הטיפול הזוגי כמותדה בפני עצמה, הסתבר שישנה ישות כזו, שנקראת 'זוגיות'. שלישות הזו יש מאפיינים שנמצאים במרכז או בליבת הקשר בין שני בני הזוג. עד כדי כך הגיעו הדברים, שהיום מדברים על מונחים שטבע פרויד עבור  ליבת האישיות של ישות אחת, כמו 'לא מודע', במושגים זוגיים – לא מודע זוגי. 

בני הזוג יוצרים ישות חדשה נוספת, גדולה מחלקיה והיא הזוגיות. לא תמיד הם מבינים אותה, כשם שלא תמיד הם מבינים אחד את השני או אפילו את עצמם. לעיתים הזוגיות כדי להגן על עצמה נדרשת לעשות פרובקציות כדי לעורר את הענין בה, אחרת היא תגווע. כך למשל, יכולים להיות מריבות בין בני הזוג, שמטרתם היא לעורר ענין בזוגיות ולהכניס אנרגיה שכן כמו שכל ילד יודע, תשומת לב שלילית, היא גם תשומת לב, ושם שילד יעורר יכול לייצר מריבות כדי להרגיש במרכז וחי ומקבל תשומת לב מרבית, כך גם הזוגיות תייצר ענין כדי להגיע למרכז תשומת הלב של הזוג, ולא להידחק למקום שאינה מתקיימת יותר. 

טיפול זוגי במרכז – טיפול זוגי בתל אביב

עצם הטיפול זוגי כמעט ואינו מושפע מהמיקום. כך ניתן לומר שטיפול זוגי במרכז, או טיפול זוגי בתל אביב דומה לטיפול זוגי בכל עיר אחרת. או במילים אחרות זוג שגר בנהריה ועובר לתל אביב, מביא איתו את אותם נושאים לטיפול הזוגי בתל אביב  שהיה מביא לטיפול הזוגי בנהריה. האמירה הזו כמעט מדויקת. בכל זאת ישנם מאפיינים לאוכלוסייה שגרה בתל אביב: יוקר המחייה, שכירות או משכנתא גבוהה, לחצים כלכליים ברמה גבוהה, השפעות מכיון הילדים למותגים כפי שהם רואים אצל חבריהם וכדומה. כך, המטפל הזוגי צריך להיות רגיש גם ללחצים השונים שמופעלים בסביבות אוכלוסיה שונות ולהכיר את הזוג שבא לטיפול ואת הלחצים המופעלים עליו. 

 

עלות מחיר טיפול זוגי בתל אביב

מחיר טיפול זוגי בתל אביב דומה למחירים של טיפול זוגי בכל הארץ. בתחנות לטיפול זוגי יהיו המחירים דומים מאד לאזורים אחרים בהם מקבלים טיפול זוגי שכן הוא מסובסד על ידי המדינה (משרד הרווחה) והעיריות. אצל מטפלים פרטיים תהיה נטייה לעלות מעט יותר גבוהה, המותאמת מעט ליוקר המחיה באזור. כך שבטיפול בקלינקה פרטית, טיפול זוגי באזור תל אביב  ינוע בין 350-550 ש"ח, בעוד שבפרפריה באזור המרכז המחירים ינועו בין 250-480. 

 נתי רוזנבלום מטפל טיפוליים זוגיים ופרטניים בתל אביב וברמת השרון.