טיפול זוגי טוב – מדריך למשתמש

מהו סודו של טיפול זוגי מוצלח

לאחר הרצאות או בהכרויות עם אנשים חדשים, אני נשאל לא אחת, מהו סודו של טיפול זוגי טוב? הפונים למעשה נמצאים בשלב התלבטות מתקדם או אף החליטו שכדאי להם לפנות לטיפול זוגי או ייעוץ זוגי. אך בבואם לבחור מטפל זוגי, עולים ספקות רבים. כיצד נידע שמדובר במטפל זוגי טוב ומוצלח, כיצד נדע שהגענו למקום הנכון? הרי אין לנו מומחיות בתחום?  מה בעצם מתרחש בטיפול זוגי ומה צריך לקרות בטיפול הזוגי כדי שיוביל להצלחה זוגית ולשיקום מערכת היחסים. העובדה שמדובר בנושא מאד חשוב,  ובהוצאה כלכלית לא מבוטלת שנפרסת על חודשים לא מעטים (ולעיתים אף יותר) אף מכבידה על ההחלטה.

ראשית אני רוצה לחזק את ידכם בשתי רמות. א. העובדה שאתם מתלבטים, מעידה על כך שהפנמתם שיש קושי מסוים בזוגיות ושהזוגיות חשובה לכם ואתם מעוניינים לפתור את הקושי ולהמשיך לקדם את הזוגיות. שאפו גדול על כך.  ב. טוב אתם עושים שאתם מתלבטים בבחירת הטיפול הזוגי ובבחירת המטפל הזוגי הנכון לכם. זוהי בהחלט החלטה חשובה מאד, ונכון לתת על כך את הדעת במלוא תשומת הלב. 

כתבתי בעמוד קודם – "טיפול זוגי המלצות ולבטים"- http://www.nati-rose-therapy.co.il/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C-%D7%96%D7%95%D7%92%D7%99/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C-%D7%96%D7%95%D7%92%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%95%D7%AA/

 על מה כדאי לשיב בבחירת מטפל ועל חשיבות ההמלצות והסייגים להם. אולי אוסיף כמה מילים על חשיבות הנסיון של המטפל והידע הנרחב שלו במקרים שעסק בהם פרקטית, ובאופן תיאורטי.  מעט לגבי מה צריך לקרות בזמן הטיפול הזוגי כדי שיהיה מוצלח. כך המטפל יהיה בעל כלים נרחבים בפרקטיקה ובתאוריה ויוכל להתאים את הטיפול לכם, בהתאם לאישיותכם ולצרכיכם ולא יהיה מקובע לגישה ספציפית מגבילה אחת שהוא עובד בה. 

המשך בעמוד הבא ובו אתאר קריטריונים שחשובים שינכחו בטיפול הזוגי, כדי שיאפשרו לטיפול הזוגי להיות טוב ובשאיפה אף מוצלח.