דף הבית

מוזמנים להתקשר ולערוך התייעצות ראשונית, ללא כל התחייבות. במידה ואני לא זמין, מוזמנים להשאיר הודעה. רק אני מקשיב ואחזור אליכם תוך יום. 054-4301163.

שני מסלולים עיקריים של טיפול

1 – טיפול קצר מועד בן 8-12 מפגשים, לטיפול ממוקד בבעיה ספציפית וממוקדת.

2- טיפול מקיף שנועד ליצור שינוי משמעותי בתחושה וביחסים באופן כללי, מפושט ונרחב.

ניתן גם להתיעץ באמצעות חשיבה משותפת של פגישה או שתיים, לגבי האם כדאי טיפול ואיזה סוג טיפול (טיפול זוגי, טיפול משפחתי או אישי, ובאיזה גישה)

טיפול זוגי

טיפול זוגי הוא תהליך רגשי, בו מתברר לזוג מה עומד באמת מאחורי הקשיים הזוגיים ואיך לפתור או להתגבר על הקשיים ולהגיע למקום בזוגיות שחפצים בו.
בתהליך הטיפול הזוגי מומלץ לעלות שאלות ובעיות העומדות בליבו של הקשר הזוגי. פעמים רבות הקשיים מוסווים ובני הזוג מספרים כי קיימות בינהם מריבות רבות או לחילופין לאחר מריבה קיימת בינהם שתיקה רועמת, ובני הזוג נאטמים ויוצרים חומה שלא מאפשרת להם לשוב ולהתקרב זה לזו. טיפול זוגי מקצועי יודע לנער את הזוגיות ואת האבק שנערם על גביה ובודקים מה מסתתר מאחורי המריבות. על מה באמת רבים ולמה, איזה דברים אחרים כואבים מסתתרים, והריב למעשה מחליף אותם. בודקים כיוונים שונים של אפשריות להמשיך ביחד במעלה הדרך הזוגיות. בודקים כיצד מרעננים ומחזקים את החיבור הראשוני של תחילת הקשר, ופותחים מסלולים שונים של החלמה זוגית ופתרונות.

אחד הדברים שחשוב לי להבהיר, שהטיפול הזוגי מטפל באינטראקציה המאד מיוחדת שנוצרת בין בני הזוג. זו נקודה מאד חשובה היות והיא משחררת מאשמה את בני הזוג. שנינו בסדר- אני בסדר, אתה בסדר. אז תשאלו למה יש קשיים? כי זהו הטבע האנושי. כל אחד מאיתנו שונה, ברצונות, ברגשות וברגישות, בתפיסת העולם, בתפיסת הזוגיות ועוד ועוד. כשבאמת מבינים את זה, נהיה יותר קל ופשוט. מפה גם עולה שהתהליך טומן בחובו, הקשבה והבנה אמיתית אחד לשני.
חשוב לי להוסיף שתהליך ההבנה אינו רק של השני. בטיפול הזוגי מתחדדת גם ההבנה של כל אחד להתנהגויות האוטומטיות שלו ולתפיסות העולם שלו. מבינים כיצד הם התפתחו על רקע הילדות והמשפחה הגרעינית בה גדל. אז גם מתאפשר תהליך של בחירה מתוך המחשבות, העמדות וההתנהגויות שרגילים אליהם. ניתן להתחיל לבחור מתוך ההבנה כיצד הם צמחו ואיך שירתו אותי, אבל אולי כיום כבר איני זקוק או זקוקה להם ואולי הם אפילו מפריעים להמשך הצמיחה וההתפתחות האישית והזוגית שלי.

משך טיפול זוגי

טיפול זוגי כפי שאני עורך אותו, נוטה לארוך מספר לא רב של פגישות (בן 10 ל-30). הטיפול הזוגי כפי שאני רואה אותו נועד להקל או לפתור את הקשיים בזמן מהיר יחסית. הטיפול הזוגי מעצים את הזוגיות ואת כל אחד מבני הזוג בנפרד.
עם זאת, טיפול זוגי הינו תהליך רגשי משמעותי ואינו תהליך טכני. לא מדובר בבירור של מי אשם, ומתן טיפים כיצד לנהוג. הטיפול הזוגי טומן בתוכו תהליך משמעותי של הבנת הזוגיות והבנת עצמי ובן \ בת הזוג באופן מלא יותר ועמוק יותר. כך מתאפשרת קרבה אמיתית ורענון הקשר הזוגי.
אחת השאלות הנפוצות שאני נשאל, למה אנחנו צריכים טיפול זוגי אצל מטפל? האם מומלץ טיפול זוגי? אולי נכון שנדבר על זה לבד ונפתור את זה, והאם זה שאנחנו לא מצליחים לבד, לא אומר שאנחנו לא מתאימים וכדאי שניפרד.
ראשית, אין כל רע לפתור את הקשיים שעולים לבד. להפך, מומלץ מאד לדבר ולנסות להגיע לזוגיות טובה יותר. עם זאת, פעמים רבות ישנה תחושה של מבוי סתום ושל קושי להתחיל לדבר ולפתור את הדברים לבד.
במקרים כאלה אכן מומלץ לפנות לטיפול זוגי שבעצם מסייע לבני הזוג לפתור את הבעיות בעצמם ולהמשיך את חייהם הזוגיים והאישים באופן נעים יותר ובריא יותר. המטפל הזוגי אינו פותר את הבעיות, אלא בני הזוג הם שמשפרים את מצבם. המטפל יכול להכניס רוח חדשה, רעננה וזוויות ראייה חדשות שכאמור מאפשרים לבני הזוג לטפל בעצמם ולשפר את הזוגיות שלהם.

ייעוץ זוגי

לפעמים שואלים אותי האם אנחנו זקוקים לטיפול זוגי? האם מומלץ ייעוץ זוגי? התשובה היא שמדובר בסמנטיקה ולא בהבדל אמיתי. טיפול זוגי או יעוץ זוגי הניתנים על ידי מטפל זוגי מוסמך הם זהים. אין משמעות אם התהליך נקרא ייעוץ זוגי או טיפול זוגי. מומלץ לבדוק שהטיפול איכותי ועל ידי אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה.
לעיתים ישנם זוגות שפונים לגבי בעייה ספציפית ממוקדת ואז אולי נכון יותר לקרוא לתהליך ייעוץ זוגי ולא טיפול, היות והייעוץ הזוגי יהיה קצר מאד וממוקד מאד. לעיתים קורה שזוגות מגיעים ומאד מוגבלים בזמן (עקב נסיעה לחו”ל וכדומה) ובנוסף מתאים לאישיות שלהם משהו ייעוצי קצר והם מבקשים יעוץ זוגי שהינו התנהגותי בעיקרו, מה עלי לעשות בחודש הקרוב כדי לשפר את הזוגיות. כיצד לנהוג, אולי מה לא לעשות ממה שאני עושה ומה להתחיל לעשות שלא עשיתי. במקרה כזה גם מדובר בייעוץ זוגי.

לעיתים משתמשים צמד המילים ייעוץ זוגי, אנשים שאינם מוסמכים בטיפול זוגי ועל כן הם קוראים לעצמם יועצים זוגיים ולתהליך יעוץ זוגי. כעצה ידידותית מעומק הלב, מומלץ לבדוק האם לבעל המקצוע הסמכה לטיפול זוגי ומשפחתי מהאגודה לטיפול משפחתי וזוגי בישראל, שהיא הגוף הגבוה ביותר והמוסמך ביותר בישראל להעניק תעודת מטפל זוגי . הדבר מומלץ גם אם אתם חפצים בתהליך קצר וביעוץ זוגי.

לסיכום, אם אתם תוהים אם מומלץ ייעוץ זוגי? בהחלט מומלץ לבדוק שהמטפל הזוגי מומלץ ורשום באתר האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי בישראל.

טיפול פסיכולוגי אישי

טיפול פסיכולוגי אישי, מאפשר להתבונן בחיים באופן שבדרך כלל אתה לא עושה בחיי היום יום. טיפול אצל פסיכולוג מאפשר לבחון איפה בחיים אתה מרגיש תקוע, באילו מקומות היית רוצה לעשות שיפור ואיזה, והיכן היית רוצה לצמוח. טיפול אישי יכול לעזור לך להתקדם לקראת הגשמת עצמך באופן מלא ומספק.

תפיסתי וגישתי לגבי טיפול פסיכולוגי אישי

טיפול פסיכולוגי על פי תפיסת עולמי מרחיב את אפשרויות הבחירה ותחושת החופש והחירות של המטופל. התמודדות עם בעיות חוזרות ונשנות ותחושות לא נעימות של כשלון ואכזבה, מקבעות תפיסות מצמצמות של האדם על עצמו. תפיסות אלה פוגעות בתחושת החירות והרווחה האישיים. טיפול פסיכולוגי כפי שאני רואה אותו, מסייע למטופל להתחבר לכוחותיו, ליכולותיו, ולמנוע הפנימי לו.

תפריט נגישות

Call Now Button